Aktywność fizyczna, które spala najwięcej kalorii – zgadniesz?

Stała i powtarzalna aktywność fizyczna i uprawianie różnego rodzaju sportów są niezwykle istotnymi czynnikiem jakości życia człowieka. Wysiłek utrzymuje dobrą kondycję naszego zdrowia i zapewnia właściwy rozwój organizmu. Dodatkowo, każdy człowiek potrzebuję odpowiedniej dawki energetycznej do prawidłowego funkcjonowania. Głównym źródłem energii są węglowodany oraz tłuszcz. Co za tym idzie, w obu przypadkach możemy przekształcić je w paliwo, które jest potrzebne organizmowi. Podczas intensywnego treningu tłuszcz przekształca się w energię dla mięśni. Spalanie tłuszczu odbywa się zwykle po upływie 30 minut od rozpoczęcia treningu. Aktywność fizyczna sprzyja w  leczeniu nadwagi i otyłości, a także zapobiega rozwojowi cukrzycy. Wpływa zbawiennie nie tylko na zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. Ćwiczenia usprawnią mięśnie, poprawią wydolność organizmu i wzmocnią nasze serce, a także pomagają w zgubieniu zbędnych kalorii. 

Jakie formy aktywności fizycznej spalają najwięcej kalorii?

Aktywność dla każdego

1. Jazda na rowerze. To doskonała forma zachowania dobrego stanu zdrowia i kondycji. W trakcie jazdy pracują uda, pośladki, łydki i inne części ciała. Pozytywnie wpływa na układ sylwetki. Jazda na rowerze to samo zdrowie. Czynność ta jest świetnym sposobem do spalenia kalorii. Poprzez wykazanie się konsekwentnością śmiało będzie można cieszyć się osiągniętymi rezultatami ćwiczeń. Pierwsze widoczne efekty powinny widoczne być po tygodniu codziennym (minimum godzinnym) rajdzie rowerowym. Oczywiście to, ile uda nam się spalić kalorii zależy tylko i włącznie od nas samych. Przy spokojnej jeździe można stracić około 500 kcal. Przy intensywnym treningu możemy zgubić nawet 700-800 kcal podczas godzinnej jazdy. Należy jednak pamiętać, że sama jazda na rowerze nie wystarczy do zgubienia zbędnych kalorii. Właściwe jest zachowanie prawidłowego i zdrowego odżywiania się. Należy wyeliminować z diety niezdrowe pożywienie. 

2. Skakanka. Skakanie na skakance wpływa na wzrost tętna i poprawę pracy serca. Jest to jedna z najtańszych form treningu. Zmusza całe ciało do wysiłku. Można ją zabrać wszędzie i ćwiczyć w różnych pomieszczeniach lub na świeżym powietrzu. Dzięki niej przyśpieszone jest działanie przemiany materii, co można zauważyć na wadze. Najlepiej jest ćwiczyć codziennie po około pół godziny. Podczas półgodzinnego cyklu jesteśmy w stanie zrzucić od 300 do 400 kcal. Regularność treningu przyniesie organizmowi wiele korzyści. Podsumowując, polepszy się nie tylko kondycja fizyczna i psychiczna, ale również wydolność oddechowa


Coś dla bardziej wymagających

3. Pływanie. Uprawiając tą dyscyplinę sportu nie tylko można pozbyć się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, ale też wzmocnić kręgosłup, poprawić krążenie i oddech. Spalanie kalorii podczas pływania następuję już po upływie 20 minutach. Zależnie od stopnia intensywności i stylu pływania wydatek energetyczny może wynosić nawet do 1000 kcal. Do zachowania jak najlepszych efektów ćwiczeń zaleca się podczas jednego treningu kilkukrotne pokonanie długości basenu. 

4. Crossfit. Wzmożony plan treningowy crossfit wpływa na wszystkie partie ciała. Główny nacisk kładzie na uda, nogi, pośladki i brzuch. Przy systematycznych treningach efekty są szybko widoczne i można cieszyć się idealnie wyrzeźbioną, szczupłą sylwetką. Kalorie spalają się jeszcze kilka godzin po zakończonym treningu. Godzina crossfitu to około 800-1000 spalonych kcal. 

5. Jazda na rolkach. Najważniejszą zaletą jazdy na rolkach jest oczywiście spalanie kalorii. Ponadto, działają one bardzo odprężająco i są doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Jazda na nich wzmacnia układ krążenia i lepiej dotlenia organizm. Nie zajmują dużo miejsca i są tańsze od roweru. Godzinna jazda na rolkach pozwala spalić nawet 700 kcal. W przeciwieństwie do pozostałych sportów, ten będzie wymagał od Ciebie odpowiednich umiejętności, ale efekty będą widoczne w szybkim tempie.

aktywnosc-fizyczna-rolki

Aktywność fizyczna zmieni Twoje życie na lepsze

Aktywność fizyczna przyczynia się do podniesienia jakości życia. Tymczasem ćwiczenia nie tylko poprawiają naszą kondycję, ale świetnie wpływają również na działanie organizmu od wewnątrz. Nie ważne na jakie ćwiczenia się zdecydujesz, ważne aby pozostać w ciągłym ruchu. Obecnie coraz mniej osób stawia na sport, co w konsekwencji przyczynia się do licznych chorób. Społeczeństwo powinno stać się bardziej aktywne, ze względu na pozytywną zmianę u przyszłych pokoleń. Pamiętaj – ruch to zdrowie! 

Jeden komentarz do “Aktywność fizyczna, które spala najwięcej kalorii – zgadniesz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *