pies

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka – jak dbać o czworonoga?

Tak samo jak ludzie, zwierzęta potrzebują odpowiednich warunków, żeby prawidłowo się rozwijać i czuć się dobrze. Pies nie jest pod tym względem wyjątkiem. To wierne i przyjazne dla człowieka zwierzę jest zależne od właściciela, który powinien zapewnić mu jak najlepsze warunki do życia. Na szczęście zadbanie o czworonoga nie jest skomplikowaną sprawą. Opieka nad psem obejmuje zarówno proste czynności, które nie kosztują wiele i nie zajmują wiele czasu jak i wizyty u weterynarza i groomera.

Pies u fryzjera, czyli wizyta w salonie groomerskim

Sierść psa pełni wiele ważnych funkcji. Ma znacznie nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim:

  • chroni skórę czworonoga przed urazami
  • zabezpiecza przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych 
  • jest jednym z organów zmysłów psa

Osoba, która profesjonalnie zajmuje się pielęgnacją sierści psów (często też kotów) nazywa się groomerem. Wizyty w salonie zwierzę powinno zacząć nawet już około 5 miesiąca życia. W czasie wizyty groomer przeprowadza kompleksową pielęgnację sierści psa. Wlicza się w to przeważnie kąpiel, strzyżenie, rozczesywanie i inne usługi, dostępne w salonie wykonywane na życzenie klienta.

Pierwsza wizyta może być szczególnie stresująca dla psa. Nie ma w tym nic dziwnego, nowe otoczenie, zapachy, ludzie. Z czasem jednak, czworonóg przyzwyczaja się do odwiedzin u swojego fryzjera i często profesjonalna pielęgnacja zaczyna sprawiać mu przyjemność.

Sprawy konieczne – wizyty u weterynarza

Weterynarz jest dla psa, czymś w rodzaju ludzkiego lekarza. Tak samo jak nasz doktor jest w stanie zadbać o nasze zdrowie, tak weterynarz dba o zdrowie naszego przyjaciela.

Wiele ludzi, ze swoim psem do weterynarza przychodzi dopiero wtedy, gdy pojawiają się problemy zdrowotne. Często jest już wtedy za późno na leczenie. Warto przestrzegać kalendarza regularnych wizyt u weterynarza. Pozwoli to wykryć ewentualną chorobę we wczesnym stadium rozwoju i umożliwi skuteczne leczenie.

Wizyty u weterynarza kojarzą się z dużymi kosztami. Niestety, czasami trzeba wydać kwotę, która sprawi, że portfel będzie lżejszy. Na szczęście jedna lub dwie wizyty kontrolne w roku kalendarzowym zupełnie wystarczą.

Najwięcej razy u weterynarza pojawimy się z psem prawdopodobnie w okresie, gdy ten będzie szczeniakiem. W pierwszych latach życia dla bezpieczeństwa zwierzęcia wykonuje się wiele szczepień, które uchronią go w przyszłości przed wieloma ciężkimi chorobami. W czasie pierwszych wizyt szczenię przechodzi też szereg kompleksowych badań, w czasie których sprawdza się jego wagę, wzrost, stan uzębienia itp. Dobry weterynarz powinien też udzielić rad i wskazówek jak należy obchodzić się z konkretną rasą psa.

Codzienna pielęgnacja przyjaciela człowieka 

W gruncie rzeczy to głównie od właściciela zależy jak jego pupil będzie się czuł. Nic nie wpływa na jego zdrowie i samopoczucie tak jak rzeczy, których doświadcza na co dzień. Psy to zwierzęta bardzo aktywne, szczególnie niektóre rasy. Przed przygarnięciem psa pod swoje skrzydła należy upewnić się, że umożliwimy mu odpowiednią ilość ruchu.

Nie wystarczy tylko regularnie odwiedzać groomera, żeby utrzymać sierść psa w zdrowej kondycji. Poza tym trzeba możliwie jak najczęściej rozczesywać sierść specjalnie stworzonymi do tego szczotkami i grzebieniami. Ponadto we własnym zakresie można też zakupić obcinaczkę do pazurów i co jakiś czas skrócić psu pazury. Po dobrze wykonanym zabiegu, chodzenie dla czworonoga będzie dużo bardziej komfortowe.

Na rynku jest wiele rodzajów i firm, które produkują karmę dla zwierząt. Często najpopularniejsze karmy mają słabej jakości skład. Nie warto wybierając jedzenie dla psa, kierować się popularnością na rynku. Przed zakupem jakiejkolwiek karmy warto poczytać opinie dostępne w internecie lub spytać weterynarza o jego zdanie na jej temat.

pies petsome

Pies na pierwszym miejscu – nowa marka dla zwierząt

Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest marka Petsome i dlaczego warto ją wybrać – pora ją poznać!

Stworzona z miłości do zwierząt, nowa na rynku marka Petsome z pewnością przypadnie do gustu Tobie i Twojemu czworonogowi. Obroże, smycze i szelki dostępne w ofercie zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów naturalnych – skóry naturalnej, by pies odczuwał maksymalny komfort ich użytkowania. To ważne dla skóry Twojego czworonoga, aby miała kontakt jedynie z materiałami organicznymi, które jej nie odparzą i nie spowodują alergii. Dlatego właśnie skóra naturalna jest najlepszym surowcem do wyrobów akcesoriów dla zwierząt.

Nowa marka jest dostępna w sklepie www.supergalanteria.pl – w okazyjnych cenach możesz zmienić komfort codziennych spacerów ze swoim pupilem. Każdy z nas zasługuje na wygodę, a w szczególności Twój pies. W przystępnej cenie możesz sprawić mu odrobinę radości i podarować mu produkty dla zwierząt marki Petsome.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *